sobota 4. října 2008

Bobrcup

druhý brodLetos jsme opět postavili dvě štafety a to Xair Ostravaci (říďa – T.Veselý – Z.Gerlich) a Xair Ostravaci bééé (Šela – P.Velička Velislav – T.Chmela). Kromě toho ještě běžel náš Jura Z. v teamu „My na to máme“ a Hudy v barvách svého zaměstnavatele Madeja sport. Běžci museli tradičně absolvovat pět brodů řeky Moravy (první dva v úvodních cca 500m závodu). Letos byla voda jen po pás a tak to nebyl takový problém jako loni, kdy museli někteří menší jedinci ukázat plavecké umění. Na cca 7km byl dvojbrod a silný proud v jednom místě nám málem unesl říďu ... kdyby neměl 5kg nadváhy, tak těžko říct jak by to dopadlo. Mnohem větší problémy než brody neotretrovaným běžcům způsobil cca 1km dlouhý bahenní průběh kukuřičným polem. Některým borcům běh v blátě docela šel, ale my jsme se plácali na místě a k-rvovali ;-) V běžecké části podali nic moc výkony jak Šela tak říďa, standart Jirka, dvouminutové zlepšení hlásil Hudy. Dle to ho jak vypadali po dojezdu bikeři lze soudit, že si blátička taky dosyta užili. Prestižní souboj Xair štafet po biku gradoval, protože byl mezi nimi rozdíl cca 30s. Na kajaku sice dokázal Zdeněk dotáhnout Toma z Bééé. Tomův závěr byl však hektický, bleskově vytáhl kajak po lešení a totálně vyčerpaný sjel tentokráte bez „cvaknutí“ (před dvěmi lety to bylo z polovičním eskymákem, který jsme pak večer na Nově sledovali v rubrice „borec nakonec“ :-) z rampy do cílového bazénu na 15.místě, Zdeněk dojel kousek zas ním na 17.místě. Jirkova štafeta dokončila na 34.místě, Hudyho na 115.